Tiny House Küçük Ev Yapımı ve Tasarımı

Locca Design Mimarlık; Dünya genelinde son yıllarda popülerliği artmakta olan “Tiny House (küçük ev)” akımının Türkiye’deki öncülerinden biridir.
Stresli şehir hayatı, yoğun çalışma gibi bir çok nedenden dolayı insanların tercih ettiği küçük ve taşınabilir evlerin amacı; küçük alanlarda basit ve konforlu bir yaşam tarzıdır. Tiny House evleri ile yaşam tarzı doğa ile iç içe yaşamak isteyip ancak konforu da elden bırakmak istemeyen modern şehir yaşamına alışkın insanlar için son derece kullanışlı yaşam alanları olmuştur.


Normal boyutlardaki apartman dairelerine kıyasla boyut olarak çok daha küçük olmalarına rağmen, yaşamı kolaylaştıracak tüm konfor şartlarını barındırmaktadır ve bu konfor, siz nerede isterseniz orada olacaktır.
Son yıllarda Amerika’da beş milyondan fazla insan bir çok nedenden dolayı ( ekonomik, çevresel vb.) bu tip evlerde yaşamaya başlamıştır. Bu tip evlerde yaşayarak, insanlar; aidat, temizlik, vergi, ısınma, ve yakıt gibi bir çok giderinden tasarruf ettiklerini gözlemlemişler ve günümüz iş hayatı yoğunluğu içerisinde yüksek faizlerle aldıkları ev kredilerinden kurtulup, bu tip küçük evlerde yaşayarak, kazandıkları zaman ve parayı kendi hayatları için harcamaktadırlar.

Sosyal Medya Hesaplarımız