Stüdyo Daireler İçin Fikirler

Stüdyo Daireler için yapacağımız bir çok alternatifli tasarım ve dekorasyon fikirlerimiz mevcut. Bunların bir kısmını sizlerle paylaşmak istedik. Hadi birlikte bir göz atalım.

Stüdyo dairelerin dekorasyonu geniş bir eve nazaran daha düşük maliyetli gibi görünse de masraflarınız yapacağınız işlemlere göre değişir.

‘Stüdyo’ olarak tanımlanan küçük dairelerin daha ferah ve fonksiyonel hale gelmesi için doğru şekilde dekore edilmesi gerekir. Bunu sağlayabilmek için gömme dolaplar, duvara monte masalar, katlanan sandalyeler veya bazalı yataklar kullanabilirsiniz.

Stüdyo dairelerde tasarım ve dekorasyon ana ilkesi, yerleşimde yapalıcak maksimum alan kullanımı ve maksimum fonksiyon çok fazla önem taşır. Yerleşim performansı, kullanılan mobilyaların fonksiyonları ne kadar yerinde ve doğru olursa stüdyo mekanlar o kadar ferah ve kullanışlı hale gelebilir. Yapılacak doğru seçimler mekanın fonksiyonunu arttıracaktır.

İç mekan Salon Tasarımı ve Uygulaması Amerikan Mutfak
İç mekan Salon Tasarımı ve Uygulaması Amerikan Mutfak

Stüdyo daireleri ferah ve kullanışlı mekanlara dönüştürmek için yapmanız gerekenler:

  • Stüdyo dairenizi dekore ederken fonksiyonel mobilya kullanarak dairenizde daha geniş yaşam alanı yaratabilirsiniz. Bunun için asansörlü sehpalar, açılıp yatak olan kanepe ya da koltuklar tercih edebilirsiniz. 
  • Dekorasyonu yaparken mekandan maksimum düzeyde faydalanabilmek için yerden ısıtmalı tesisat yaptırabilirsiniz. Ayrıca radyatörler paneller ile kapatılarak üstlerini raf olarak da kullanabilirsiniz.
  • Stüdyo dairenizi daha geniş göstermek için duvarlarda açık renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Gereksiz duvarları ortadan kaldırabilirsiniz. Mesela küçük bir mutfak ve küçük bir salonunuz varsa mutfak duvarlarını yıkıp, salona dahil edebilirsiniz.
  • Stüdyo dairenizdeki tüm nişleri ve boşlukları dolap ya da rafa dönüştürerek onları fonksiyonel hale getirebilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız fikirler stüdyo mekanların fonksiyonlarını ve kullanım alanlarını arttıracaktır. Bunlardan bir kaçını uyguladığımızda stüdyo mekanlarımız daha ferah hale gelecektir.

Hızlı İletişim İçin Tıklayınız. Whatsapp

Emre Sarıaydın

Mimar/Architect