Raf Kullanımı ve Bazı Pratik Uygulamalar:

* Duvarlarınıza farklı amaçlarınız için çeşitli ebatlarda raflar monte ederek onları fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Özellikle yeterli alanı olmayan dairelerde ihtiyacınız olan birçok eşyanızı bu raflarda muhafaza ederek hem yer kazanmış hem de dekoratif bir ortam yaratmış olursunuz.

* Banyo ve mutfağınızdaki lavaboların altlarındaki boşluklara pratik raflar ve dolaplar monte ederek kendinize yeni kullanım alanları yaratabilirsiniz.

* İstediğiniz zaman rahatlıkla ortadan kaldırabileceğiniz iç içe geçen veya katlanabilen sandalyeler ile evinizde veya iş yerinizde daha fazla kullanım alanı yaratabilirsiniz.

* Eviniz veya iş yeriniz için kanepe veya puf seçerken içlerinde depolama alanı olanlarını tercih edebilir, böylece bazı eşyalarınızı hem muhafaza etmiş olur hem de ortadan kolaylıkla kaldırmış olursunuz.

* Küçük alanlarınızda mümkün olduğunca az ama büyük ebatlı mobilyalar kullanarak bu ortamları daha ferah gösterebilirsiniz.

* Zemin döşemelerinizde tek bir malzeme kullanarak daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Banyo, mutfak, koridor ve antre gibi evinizin ve iş yerinizin küçük bölümlerinde kullanılan seramikleri küçük ebatlı parçalarla döşemek daha geniş ve ferah bir görünüm elde etmek için idealdir.

* Sandıklı baza veya koltuklar ile ev veya iş yerinizdeki birçok eşyayı onlara ihtiyacınız olmadığı zaman ortadan kaldırabilirsiniz.