Alçıpan Yapımı

Alçıpan sistemleriyle yapılaşma temiz uygulama olanağı sağlar temel malzemesi Alçıpan olduğu için akmaz, yapışmaz, uygulandığı mekanı kirletmez. Geleneksel yapı sistemlerinin uygulanmasından sonra oluşan inşaat atıkları gibi temizlik gerektirmez.

Alçıpanın ham maddesi olan alçı nefes alan bir malzemedir. Solunmasından sağlığa zararlı hiç; bir faktör içermez toksik değildir.

Alçıpan sistemlerinde kullanılan malzemeler hafif oldukları için taşınması kesilmesi ve vidalanması tek bir kişi tarafından rahatlıkla yapılabilir.

Akustik Alçıpan, ses yalıtımı sağlayarak akustik mekanlar yaratır. 8mm’lik Alçıpanlar değişik desenlerde, delikli olarak, 3 tipte üretilmektedir. Arka yüzey tozumaya karşı tül kaplı, ön yüzey ise beyaz boyalıdır.

Karo Alçıpan, 8mm’lik Alçıpan’dan kaplamasız yada boyalı olarak, normal ve suya dayanıklı çeşitlerde üretilmektedir.

Karo LAM Alçıpan, 8mm’lik Alçıpan üzerine kendinden desenli PVC folyo kaplanarak üretilmektedir.

Fleks Alçıpan, Klasik yapı malzemelerine oranla daha fazla ses yalıtımı ve yangına dayanıklılık sağlayan, düzgün yüzeyli hafif plakalardır.

Herform Alçıpan, iç dekorasyon düzenlemelerine uygun esnekliği olan, kuru ve ıslak olarak şekillendirilebilen bir Alçıpan çeşididir.

Herkül Alçıpan, yeni ve eski yapıların zemin döşemelerinde yeni ufuklar açar.

Suya Dayanıklı Alçıpan, Fleks Alçıpan’ın özelliklerine ek olarak özel katkı maddeleriyle su iticilik özelliği kazandırılmış, her türlü ıslak hacim ve nemli ortamlarda kullanılabilen bir Alçıpan çeşididir.

Yangına Dayanıklı Alçıpan, Fleks Alçıpan’ın özelliklerine ek olarak cam elyafı katkısı ile yangına dayanım süresi uzatılmış bir Alçıpan çeşididir